اصلاح ساختار سرمایه‌گذاری و هدایت سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری سعدی

سعدی با در اختیار داشتن کمتر از 2 درصد سرمایه شرکت شاهد، 75 درصد سود شرکت در سال 99 را پوشش داد

با دیگران به اشتراک بگذارید

سعدی با در اختیار داشتن کمتر از 2 درصد سرمایه شرکت شاهد، 75 درصد سود شرکت در سال 99 را پوشش داد

شرکت سرمایه‌گذاری سعدی، هلدینگ سرمایه‌گذاری شرکت شاهد است که درحال حاضر شرکت بین المللی سعدی کیش تنها شرکت زیرمجموعه آن است و کمترین سرمایه و منابع را در مجموعه شاهد در اختیار دارد.

در طی سال های اخیر، با اصلاح ساختار سرمایه‌گذاری و هدایت سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری سعدی به سمت مأموریت اصلی آن یعنی بازار سرمایه‌، سود این شرکت روند افزایشی قابل توجهی یافته است بطوریکه سال 1398 در طی دوره ده ماهه(بدلیل تغییر سال مالی شرکت)، سودی معادل 260 میلیارد ریال محقق گردید.

طی سال مالی منتهی به 1399/12/30 پرتفوی شرکت سرمایه‌‌گذاری سعدی از 1600 میلیارد ریال در ابتدای سال به 5090 میلیارد ریال افزایش یافت و شرکت توانست با استفاده از فرصت‌های بازار و مدیریت بهینه و هوشمندانه پرتفوی سودی معادل 1885 میلیارد ریال محقق کند. شناسایی این سود در حالی رخ داد که بودجه سال مالی 99 که پس از تعدیل 700 میلیارد ریال برآورد شده‌بود با تحقق 269 درصدی روبرو شد. لازم به ذکر است که تمام این سود ناشی از عملیات شرکت بوده و از کیفیت مطلوبی برخوردار است. همچنین در سال مذکور 224 میلیارد ریال سود در شرکت بین المللی سعدی کیش و جمعا 2109 میلیارد ریال سود خالص کسب شده‌است. لازم به ذکر است 2100 میلیارد ریال سود محقق شده در مجموعه سعدی معادل 75 درصد از سود شرکت شاهد در سال مالی 1399 می‌باشد.

سرمایه‌گذاری سعدی از حیث بازده نیز عملکرد بسیار مناسبی طی سال مالی 1399 داشته و بازده حقوق صاحبان سهام خود را از 31% در سال 98 به 105% در سال 99 ارتقا داده است. همچنین بازده دارایی ها از 25% به 59% رشد کرده است.

همچنین بازده شرکت سرمایه‌گذاری سعدی طی سال مالی 99، 133% بود که در مقایسه با بازده 71 درصدی صنعت سرمایه‌گذاری در این سال از سطح بسیار بالاتری برخوردار بوده است.

بازده صنایع در سال 1399

همچنین شرکت طی سال 99 به منظور سرمایه‌گذاری و باتوجه به توسعه ساختار سازمانی و جذب نیروهای متخصص، همراستا با توسعه فعالیت‌های خود، ساختمانی در خیابان وزرا خریداری نمود و دفتر مرکزی را از خیابان مطهری به ساختمان جدید انتقال داد.

سرمایه‌گذاری سعدی قصد دارد علاوه بر ادامه فعالیت در بازار سرمایه و کسب درآمد از بازار ثانویه، با ورود به حوزه استارت‌آپ‌ها و طرح‌های دانش بنیان از فرصت سودآوری بازار اولیه نیز بهره‌مند شده و بیشترین سود ممکن را نصیب مجموعه شاهد نماید.

ارسال دیدگاه
شرکت های هم‌گروه